BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 8293266
*
nr 829 3266
Bordslampfot
Keramik
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2013
kl 19:43:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:38:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17
-
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07
-
9370 Bordslampa
nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:23
-
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmorerad glaskup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
*
Bordslampfot
nr 829 3266
Bordslampfot
Keramik
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 19:38:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17 -
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:07 -
9370 Bordslampa
nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:23 -
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmorerad glaskup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23